Uyanış: Büyük Selçuklu’da Melikşah ölüm döşeğinde

206

Yayınladığı ilk bölümden itibaren yurt içinde ve yurt dışında milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu bu hafta on dokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor.

Sencer’i bir çok fedaisinin ölümünden sorumlu tutan Hasan Sabbah, Sencer’den intikam almak için onu bir pusuya çekmişti. Melikşah bu pusudan haberdar olur ve  Sencer’i bu pusudan kurtarmak için son anda yetişmesine rağmen kendisine kurulan bir tuzak sonucu zehirlenmiş ve bu zehrin tesiriyle yere yığılmıştı. Melikşah’ı yerde gören Sencer, onu korumak için kendisini siper eder. Sencer canı pahasına Melikşah’ı Hasan Sabbah’ta koruyabilecek midir?

Terken hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında bir koz elde etmeyi başarmış ve bunu daha da güçlendirmek için Tacülmülk’ü Nizamülmülk ve Zübeyde’ye karşı yeni ittifaklar bulması yönünde uyarmıştır.

Hasan Sabbah uzun yıllar sarayda görev yaparkenSelçuklu’nun birçok belgesini kaçırmıştır. Bu belgeleri Haçlılara ve Selçuklu topraklarında dehşet saçan Markus’a teslim edebilecek midir? Sencer, bu belgeleri ele geçirmeyi başarıp Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa girişeceği yıkım faaliyetlerine engel olabilecek midir?

Maruz kaldığı zehrin tesiriyle ölümle pençeleşmekte olan Melikşah’ın yokluğunda Isfahan’da ne gibi gelişmeler yaşanacaktır? Ahali ve ordu içinde başlayacak olan huzursuzluklar nasıl önlenecektir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.