Uyanış Büyük Selçuklu’da Melikşah büyük sırrı öğrenecek mi?

227

Televizyon ekranlarının en çok izlenen dizilerinden birisi olan Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Zübeyde Melikşah’ın tavsiyesiyle saldırıya uğrayan Başulu’ya geçmiş olsun için gittiğinde büyük bir sürprizle karşılaşmıştır. Zübeyde ziyareti Sencer’in annesi diye gittiği Başulu’nun aslında saraydan sürgün edilen Kıpçakların kızı Başulu’dan başkası olmadığını ziyarete gittiğinde bu sırrı öğrenebilecek mi ve bu durumda tutumu ne olacaktır. Paydaşı oluverdiği bu tehlikeli sırrı Melikşah’a açacak mıdır?

Zübeyde hanımın saraya başhatun olarak sarayda tüm dengeleri altüst etmiş ve özellikle Terken’in aleyhine değişmiş, hem başhatunluk makamından olmuş hem de Melikşah’tan uzaklaşmak zorunda kalmıştır. Terken’i içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak olan müjde ne olacaktır?

Korkut Bey’i şehit eden Başulu’yu ağır yaralayan ve bir çok masum kişinin ölümüne neden olan Markus, Sencer’in intikamından nasıl kurtulacaktır?

Melikşah ve Nizamülmülk’ün gazabından kaçmak isteyen Hasan Sabbah, kurtulmak için uçurumdan ölüme atlamıştı. Hasan Sabbah’ı pençesine düştüğü ölümden kurtaracak olan kişi kim olacaktır? Nasıl kurtaracaktır?

Sencer Faysal’ın aslında hain olduğunu öğrenebilecek midir? Faysal’ın kendi eliyle verdiği altınları Selçuklu hangi yolla geri alacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.