Nur Fettahoğlu Kimdir?

254

Asıl adı Asiye Nur Fettahoğlu olan Nur Fettahoğlu Almanya’nın Duisburg kentinde 12 Kasım 1980 tarihinde aslen Rize’li olan oyuncu, beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Nur Fettahoğlu henüz çocuk yaşlarında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmak zorunda kalmıştır . Öğrenim hayatına Beşiktaş Lisesi’nde devam etmiştir. Ardından üniversite hayatı için Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünü okumuştur ve mezun olmuştur.

Eğitimini tamamladıktan sonra Nur Fettahoğlu, çeşitli bankalarda çalışmış ardından televizyon dünyasına adım atarak Sky Türk’te borsa dalında spikerlik yapmıştır. Televizyon spikerliği yaparken gelen oyunculuk tekliflerini kabul eden Nur Fettahoğlu oyunculuk hayatına “Benden Baba Olmaz” ile başlamıştır. Ardından “Gönül Salıncağı” dizisinde rol almıştır. Oyuncu olarak en büyük çıkışını “Aşk-ı Memnu” dizisinde “Peyker” rolüyle yapan Nur Fettahoğlu daha sonra Necati Şaşmaz’la birlikte başrollerini paylaştığı  “Kurtlar Vadisi Filistin” sinema filminde boy gösterdikten sonra da ekranların unutulmaz dizilerinden birisi olan “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide “Mahidevran Sultan” karakterini canlandırmıştır. “Mahidevran Sultan” rolünde Yardımcı Başrol olarak birçok ödül almış ve beğeni toplamıştır. Ardından “Hayat Yolunda” adlı dizide “Şafak” adında bir doktora hayat vermiştir.

Nur Fettahoğlu ilk evliliğini 2008 yılında borsacı Murat Aysan ile yapmıştır. 2011 yılında boşanmıştır. 2013 yılında iş adamı Levent Veziroğlu ile evlenmiştir. 2015 yılında yollarını ayırmıştır. Bu evliliğinden kızı Elisa Güzin Veziroğlu dünyaya gelmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.