Nurhan Taşhan’ın ikinci kitabı raflardaki yerini aldı

258

Nurhan Taşhan yazdığı ilk romanı ‘’Zemra’’ ile edebiyat dünyasına başarılı bir adım artmasının ardından geçtiğimiz günlerde ikinci romanı Yaşadığım En Güzel Dün’’ adlı çalışmasını kitapseverlere buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Nurhan Taşhan Zemra  adlı romanında aile içi çekişmelerden, holding patronlarına ve sokaktaki insanlara kadar her kesimden insanın aşkın türlü hâllerinden evliliğe kadar gözlemlerini kitabında okurlarına aktarırken Nuran Taşhan, edebiyatımızın “yırtık” sayfasına bu kez öykülerini nakşediyor.

Yaşadığım En Güzel Dün’de yer alan öykülerde, insanın az önce doğmuşçasına, henüz kirlenmemiş hâliyle feleğin çemberinden geçmiş hâlini bir arada sunan başarılı yazar, okuyuculara en mutsuz günlerinin en mutlu günlerinden doğduğunu inatla hatırlatmayı sürdürüyor.

Nurhan Taşhan yazdığı hikayelerinde acımasız bir şekilde insanın zaaflarına anlayışlı ve o zaafları örtme çabasına yaklaşırken oluşturduğu dilde karakterlerini yargılamıyor, okuyucuya onların sırları fısıldayıp kenara çekiliyor. Kitabını okuyan kitapseverlerin hayatı silkelemesini biraz mizah dolu, biraz da alaycı bir şekilde anlatırken “En Güzel Gün” adlı kitabı hakkında Nurhan Taşhan “’Nereden satın aldığımızı bilmediğimiz ama özgürce yaşama hakkımızı ısrarla ve inatla kısıtlayan tüm inançlarımızı bir kenara bırakıp hayatımızı işe yarayan yeni alışkanlıklarla değiştirilebilinceye kadar yazmak benim tek şifam. Sartre’ın dediği gibi “Başkaları cehennemdir, bir süredir ben kendi cennetimi inşa etmekle ilgileniyorum.’’  Öykülerimde yer alan karakterler için de aynısını dilerim.’’ sözleriyle kitabı hakkındaki duygularını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.