Ormanlar için şarkı söyledi

106

Kuruluş amacı ülkemizin orman varlığının korunması ve geliştirilmesi olan Orman Genel Müdürlüğü kuruluşunun 181’inci yılında özellikle çocuk ve gençlerde doğan bilincini aşılamak, toplumda ormanların korunması konusunda farkındalık oluşturmak için ünlü isimlerin de yer aldığı projelerine bir yenisini ekledi.

Orman Genel Müdürlüğü Türkiye’nin en önde gelen müzisyenlerinden birisi olan Yücel Arzen’in sözü ve müziği kendisine ait olan Yeşil Vatan Türkiye” adlı şarkısıyla hedef kitlelere ormanların değerinin bilinmesi, korunması ve Türkiye’nin daha yeşil bir vatana dönüştürülmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

“Yeşil Vatan Türkiye” adlı şarkının klip çekimleri için  çekimlerinin önemli kısmı İstanbul Atatürk Arboretumu’nda yapılrıken klipte Yücel Azen’e çocuklar ve gençler de eşlik etti.

İstanbul, Antalya ve Konya gibi değişik illerde ve farklı mekanlarda çekimleri yapılan klip OGM sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Yücel Arzen Hakkında: 

1970 yılında Adana’da dünyaya gelen Yüzel Arzen müzisyen ve piyanisttir. 1988 yılında İ.T.Ü Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı’na girmeye hak kazandı. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği; Erol Sayan, Selahaddin İçli ve Nurten Erberk ile Türk Musıkisi; Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan; Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano çalıştı. 1994 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü’nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı. Birçok ünlü isimle çalışan Arzen, sekiz yıl boyunca Onur Akın ve İbrahim Sadri ‘ye piyano ve bağlama çaltı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.