Uyanış: Büyük Selçuklu 15.bölümüyle ekranlara geliyor

238

Türklere Anadolu’nun kapılarını Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu bu hafta 15.bölümüyle ekranlara geliyor.

Sencer Rüstem’in peşine düşmüş ve Faysal’ın kafilesini durdurarak ona bir adım daha yaklaşmışken Tapar tarafından engellenmesi yüzünden Rüstem’i yakalayamamıştır. Sencer ve Tapar saraya gelmeden Arslantaş Rüstem’i yakalayarak saraya getirmeyi başarmıştır. Arslantaş Selemzar’dan Sırlar Kitabı’nı çıkaran Rüstem’den geri almış mdır?  Faysal’ın Batini olduğu ortaya çıkacak mıdır?

Elçin artık Terken’in Seferiye ve Nizamülmülk’ü zehirlediğinden emindir. Terken’e Firdevs üzerinden bir tuzak kurarak zehri yapan büyücünün yerini tespit etmiştir. Büyücüyü bulmayı düşünen Elçin büyücü yerine büyücü ve Nizamülmülk’ün ilacına zehri karıştıran Esma’nın cesetlerini bulur. Ekçin kendisini tuzağa düşürenin Terken olduğunu geçte olsa öğrenmiştir. Terken bu hamlesiyle Elçin’i cinayetle suçlayarak şantaj yaparak saraydan kovmak isterken Terken’i nasıl bir sürpriz beklemektedir?

Melikşah Andreas’ı savaşta mağlup ederek onu ölümle cezalandırılmasına karar verdikten sonra ordusuyla birlikte Kuvel Kalesi’ne yürüyecektir. Melikşah Kuvel Kalesini topraklarına katacak mıdır? Bizans ile nasıl bir anlaşma yapacaktır. Melikşah Kuvel kalesinden dönüş yaparken kendisini nasıl bir sürpriz bekliyor olacaktır.

Sabbah Andreas’ın gözden çıkarıldığını anladıktan sonra Markus’la ittifak kurar ve yeni bir plan hazırlar. Markus’un ilk icraatı durduk yere kaos yaratarak haçlı ordularına uygun bir ortam sağlamak olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.