Payitaht’ta masonlar yüzlerini ifşa edecek mi?

195

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan izleyicisini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz otuz birinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Yeni bölümü merakla ve heyecanla beklenen dizinin bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümünde neler olacak?

Abdülhamid tüm paşalarını postanede toplar ve Mason Paşa’nın kim olduğu sorusunun cevabını Manyas’a oynadığı oyunla alacağına emindir. Manyas’a yeni bir oyun kurularak Selanik’e Mason toplantısına Mason Paşayı ulaştırması sağlanır. Mason Paşa’yı ortaya çıkarmak için hafiyelikte oldukça mahir Şehzade Ahmet Nuri Efendi artık devrededir. Masonlar büyük loca olarak ilk toplantılarında birbirlerine yüzlerini ifşa edecektir. Ahmet Nuri Efendi Mason Paşa’nın yol güzergahını bulmak için büyük zorlukları göze alır.

Üvey ablası Sabuha’nın mirasını almaya kararlı olan Mahmut Paşa’nın önündeki en büyük engel yeğeni Kani’dir ve onu devre dışı bırakmak için yeğeni Kani’ye oyunlar oynamaya devam eder. Armen’in ölümü üzerine Karekin, Eşref’ten intikam almanın peşine düşer. Söğütlü ve Nadir Efendi ile beraber karşı plan yapan Eşref Aziz’i Karekin’le büyük hesaplaşma beklemektedir.

Yemek davetine kimsenin gelmediğini öürenen Saliha Emsal son kez Naimi ile iyi niyetle konuşur. Naimi ve Aliye’nin bu davranışlarından Zekiye ve Fatma da rahatsızdırlar. İkiliyle konuşmak bir işe yaramaz. Abdülhamid’in gözünde Saliha’yı küçük düşürmek için yeni bir tertip hazırlamışlardır. Ancak bu kez hazırladıkları tertip Saliha kadar Abdülhamid’in de canını yakacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.