Uyanış: Büyük Selçuklu’da Hasan Sabbah hangi büyük sırrı öğreniyor?

215

Yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren yurt içinde ve yurt dışında milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitleyen, yayınlandığı ilk günden bu yana zirveden düşmeyen dizisi Uyanış : Büyük Selçuklu dizisinin yeni bölümünde bizleri neler bekliyor?

Konstantinopolis’e kutsal emanetlerle gitmek için Yorgos ile işbirliği yapan Kasım’ı Sencer, yakalamayı başarmış, ihaneti ortaya çıkarmıştı.

Sencer kutsal emanetleri Müslümanlardan kaçırdığı için Yorgos’u öldürerek cezalandırılmış ve kutsal emanetleri geri almıştır. Sencer kutsal emanetlerle birlikte Isfahan’a döndüğünde kendisini kötü bir sürpriz beklemekteydi. Dukas’ın karısıHasan Sabbah’ın kurduğu bir tuzak neticesinde öldürülmüş ve bu olayın suçlusu olarak katili Sencer’in azmettirdiği iddiası ortaya atılmıştı. Dukas ve karısının ölümüne sebebiyet suçlarından Sencer yargılanmak üzere tutuklanmıştı.

Sencer’le birlikte arkadaşları da yargılanmak üzere tutuklanırlar. Sencer ve arkadaşlarının suçsuz olduğunu ispatlamak için Nizamülmülk, ne yapacaktır? Sencer’in idam edilmesi için Hasan Sabbah, hangi yöntemlere başvuracaktır? Basulu Sencer ve arkadaşlarının haksız yere ceza alma ihtimaline karşılık ne yapacaktır?

Hasan Sabbah Sencer üzerinden Nizamülmülk’ü köşeye sıkıştırmış ve uzun zamandır peşinde olduğu  Nizamülmülk’ün hususi yiğitlerinin listesini ele geçirmeyi başaracaktır. Hasan Sabbah bu gizli evrakın içindeki hangi büyük sırrı öğrenecektir?

Elçin hainlere karşı Tapar ile omuz omuza hainlerle çatışmaya girdiği için Melikşah’ın takdirini ve saygısını kazanmıştı. Melikşah ile Elçin’in her geçen gün biraz daha yakınlaşmasına şahit olan Terken ne yapacaktır? Elçin’e duyduğu öfke onu nasıl bir önlem almaya itecektir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.