Gönül Dağı reytinglerde ilk sırayı kimseye kaptırmadı

212

Yayınlandığı ilk 6 bölümüyle Türkiye, “Bozkırda Bir Anadolu Masalı’nı” çok sevdi!.. Anadolu insanının samimi, dürüst, sıcakkanlı hikayesini anlatan her bölümde memleketimizin büyüleyici görüntüleri eşliğinde benzersiz bir öyküyü TRT1 ekranlarına yansıtan Gönül Dağı, Cumartesi akşamına damgasını vurdu. 28 Kasım akşamı yayınlanan Gönül Dağı dizisinin 6Bölümü, AB’de 7.16, 20+ABC1’de 7.70 reyting alarak 1. oldu.

Gönül Dağı adlı dizi tüm imkansızlıklara ve engellere rağmen adeta imkansızı başarmak için varını yoğunu ortaya koyan üç gencin yaşamından kesitleri anlatan Gönül Dağı, memleket hasreti çeken izleyicileri de ekran başına kilitledi.

Dizinin her bölümünde kullanılan farklı türkülerle izleyicisinin gönüllerine giren Gönül Dağı aynı zamanda Anadolu’nun kültürü, dili, duyguları, türkülerle ekranlara yansıyor, kalplerde taht kuruyor.

Çarpıcı öyküsü ve yüreklere işleyen senaryosuyla tüm Anadolu’nun da bir masalı olan efsaneleri, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerini hatırlatıyor. “Gönül Dağı” “Bozkırın kalemi” olarak da bilinen Mustafa Çiftçi’nin “gün yüzüne çıkmamış” öykülerinden esinlenilerek hazırlanıyor. Dizisinin yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini ise Yahya Samancı üstlenirken dizide Gülhan Tekin, Ecem Özkaya, Erdal Cindoruk, Ferdi Sancar, Feyza Işık, Eser Eyüboğlu, Nazlı Pınar, Çiğdem Aygün ve Hüseyin Sevimli dahil olmak üzere bir çok oyuncu rol alıyor.

Gönül Dağı dizisinin 7 bölümü ise 5 Aralık Cumartesi saat 20:00’de TRT1 ekranlarına gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.