Boğaziçi Film Festivaline yeni bir ödül kategorisi konuldu

115

23 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşecek olan 8. Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıldan itibaren yeni bir ödül verilecek. Bu yıl düzenlenecek olan festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak olan filmlerin yönetmenlerinden biri Film Yönetmenleri Derneği Jürisi tarafından verilecek “FİLM-YÖN En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi olacak. Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan festivalde ilk kez böyle bir ödül sahibini bulacak.

Bu yıl düzenlenecek olan festivalde jüri üyesi olarak Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ,Selim Evci gibi isimler görev alırken bu yıl verilecek bu ödülün ayrı bir önemi olduğuna dikkat çekilirken festivale FİLM-YÖN (Film Yönetmenleri Derneği) tarafından ödülün verileceği ve bu ödülün festivale ayrı bir anlam katacağı düşünülürken bu ödül için ayrıca Film Yönetmenleri Derneği’ne teşekkür edildi.

Boğaziçi Film Festivali’nin kapanış günü olan 30 Ekim tarihinde belirlenecek olan ödüle layık bulunan filmin yönetmenine ödülü takdim edilecek.

Boğaziçi Film Festivali komitesi de yaptığı açıklama ile katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Film Yönetmenleri Derneği’ne özel plaketler verileceğini açıkladı.

Film Yönetmenleri Derneği bu yıldan itibaren her yıl bu dalda ödülün verileceğini, bundan çok büyük mutluluk duyduklarını ve böylece sinema dünyasına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.