Petek Dinçöz kimdir?

547

Petek Dinçöz İzmir Sağlık Hastanesi’nde 29 Mayıs 1980 yılında dünyaya gelirken asıl ismi Didem Ezgü’dür. Henüz 5 yaşında iken anne ve babasının boşanmasının ardından İzmir’de 14 yaşına kadar yaşadı. Eğitim hayatını liseyi bitirdikten sonra tamamlayan Petek Dinçöz henüz 17 yaşında iken Kıbrıs’ta yapılan bir güzellik yarışmasına katılmış ve yarışmada ikinci olduktan sonra gelen teklifleri değerlendirerek dizilerde ve sinema filmlerinde boy göstermeye başladı ve 1998 yılında mankenliğe adım attı.

Mankenliğe başladığı yıl Petek Dinçöz en güzel fiziğe sahip manken ödülüne layık görülürken önce 1999 yılında “Sırılsıklam” ve 2000 yılında da “Zehirli Çiçek” adlı dizilerde rol aldıktan sonra ekranların en büyük showmenlerinden biri olan Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek adlı yarışmada yardımcı sunucu olarak görev aldı.

Mankenliği 1999 yılında bıraktıktan sonra İstanbul’da Günay’da sahne almaya başlayan Dinçöz 2001 yılında Bende kaldı albümü ile büyük bir başarı yakaladıktan sonra 2001 yılında Maksim’de assolist olarak sahneye almaya başlarken haftada verdiği 5 konserler Türkye’de Gülben Ergen’den sonra en çok konser veren sanatçısı olma başarısını gösterdi.

Fenerbahçe taraftarları arasında 2004 yılında yapılan bir ankette  “Fenerbahçeli En Güzel Bayan Şarkıcısı” seçilirken 2008 yılında televizyon dünyasına adım atarak Arım Balım Peteğim adlı sabah kuşağı programını sunmaya başlarken 1998 yılından beri birlikte olduğu ünlü televizyoncu Can Tanrıyar’la Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Şov programında canlı yayında evlendi. Bu evliliği 10 Mart 2010 tarihinde son bulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.