Online promiyer

68

Senaryosunu Halil Karaata ve Nazif Tunç’un birlikte yazdıkları yönetmenliğini Nazif Tunç’un üstlendiği, görüntü yönetmenliğini Yerkinberk Ptyralivey yaparken başrollerini Halil Karaata ,Hacer Kızılhan, Oktay Dal ve  Birgen Engin  paylaştıkları müziklerini Taner Demir’in yaptığı  “Karınca” filminin prömiyeri, online olarak tekrar yapılacak.

Filmin yapımcı ortaklarından birisi TRT olurken iletişim ortaklığını da Anadolu Ajansının üstlendiği Karınca filmdi daha önce 7.Boğaziçi Film Festivali’nde yarışmış ve ödül kazanmıştı. Uzun metrajlı film kategorisinde katıldığı tüm festivallerde olumlu eleştiriler alırken ödüller de almıştı. Daha önce ilk prömiyerini  21 Ekim 2019  gecesi İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Atlas Sineması’nda yapmış olan “Karınca” filmi sinemaseverler tarafından çok beğenilmişti.

Film yaptığı bir yardımın, istenmeyen sonuçlar yarattığını gören bir adamın ölümü göze alarak hatasını telafi etmesini ele alırken filmin kısaca konusu şöyle;

Şemsi kendisine ait nakliye kamyonu ile uzun yol şoförlüğü yaparken dağ yolunda birden önüne çıkan Fidan adındaki bir genç kızı kamyonuna alarak sadece iyilik yapmak adına İstanbul’a getirir. Fidan’ı İstanbul’a getirdikten sonra, Fidan’ın terör örgütü tarafından canlı bomba olarak eğitim aldığını ve ses getirecek bir eylem hazırlığında olduğunu öğrenen Şemsi yaşanacak felaketlerden kendisini sorumlu tutar. Eylemi gerçekleştirmeden önce Fidan’ı bulmak ve eyleminden vazgeçirerek aynı zamanda kızı terör örgütünün elinden kurtarmak için Fidan’ı aramaya başlar. Amacı sadece vicdanını rahatlatmak ve kefaret ödemek için her şeyi göze alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.