TRT’den çocuklara bayram hediyeleri

167

TRT’den yapılan yazılı açıklamaya göre  Kurban Bayramı süresince TRT Çocuk, minik seyircilerinin yüzünü güldürmeye devam ederken bayram boyunca yeni yapımlar ve sevilen çizgi filmlerin yeni bölümlerini yayınlamaya devam edileceği açıklandı.

Yeni çizgi dizi: “Mavi Dünya”

Yeni başlayacak olan “Mavi Dünya” adlı çizgi filmde hedef okul öncesi yaş grubundaki çocukların keşif ve merak duygularını güzel ahlak başlığı ile birleştirerek çocukları doğru yönlendirmeyi hedefleyen ve her bölümü ile çocukların gelişimine katkı sunmayı amaçlayan dizi her hafta sonu saat 08.30’da ekranlara gelecek.

Mavi Dünya adlı çizgi filmde Simli, Pullu ve İnci adlı üçüz balıkların yakın arkadaşları Kumlu ile birlikte atıldıkları yeni maceralar konu alınıyor.

Akıllı Tavşan Momo

TRT Çocuk ekranlarında çocukların dünyayı algılamalarına ve keşfetme duygularını harekete geçirmek için yayınlanan Akıllı Tavşan Momo ise yeni bölümleri ile her gün saat 09:25 ‘te yayınlanmaya devam ederken her bölümde çocukların zihinsel gelişimlerine ve sorunları çözme becerilerine katkıda bulunma hedefleniyor.

Çocuklar “İbi” ile matematiği daha çok sevecek

Çocuklar tarafından büyük bir beğeni TRT Çocuk ekranlarında izlenen “İbi” adlı çizgi fişm bugünden itibaren yeni bölümleriyle her gün saat 12:45’te yayınlanmaya devam edecek. Her bölümünde çocukların  sosyal ve duygusal alanlarda farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan çzigi film serisinde İbi karşılaştığı her sorunu matematik ve fen bilgilerini kullanarak çözmeye çalışırken çocuklara iyi ve faydalı örnekler sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.