Bu yılın iddialı filmlerinin vizyona giriş tarihleri ertelendi

169

BBC’nin haberine göre, dünyayı etkisi altına alan ve halen devam etmekte olan Covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçirmekte olan sinema işletmecilerine yeni bir darbe de Walt Disney’den geldi.

Walt Disney’den yapılan geçtiğimiz günlerde yapılan yazılı açıklamada, “Daha önce Ağustos ayında vizyona gireceği açıklanan ve bir çok sinemaseverin büyük merakla beklediği “Mulan” filmin vizyon tarihin iptal edildiği, Avatar 2″nin 17 Aralık 2021 yerine 2022’de, yeni “Yıldız Savaşları”nın da 2023’te izleyiciyle buluşacağı ifade edildi.

Walt Disney şirketinin sözcüsü, “Tüm dünyada yaşanmakta olan küresel sağlık krizinde iş, filmleri nasıl piyasaya sunacağımıza geldiğinde hiçbir şeyin değiştirilemez olamayacağı aşikar hale geldi. Mulan adlı büyük bir merakla beklenen filmi dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere en etkili şekilde nasıl sunabileceğimizi değerlendirerek vizyona çıkış tarihini sonra açıklamak kaydıyla durdurduk.” dedi.

ABD’de henüz sinemaların açılış tarihin belli olmaması ve en büyük iki pazar olan New York ve Los Angeles’ta bulunan sinemaların yeniden açılması için somut bir plan hazır olmadığı gibi bu konuda ilk ciddi adımı İngiltere’de sosyal mesafe kurallarına riayet edildiği sürece sinemaların 4 Temmuz’dan itibaren yeniden açılmasına izin verilmişti.

Dünya’nın en büyük ikinci film pazarı olan Çin’de bu hafta sonu sinema salonlarının yeniden açılmasına izin verilirken Ben Affleck ve Matt Damon’ın rol aldığı tarihi gerilim filmi “Son Düello” oldu. Film, Ekim 2021’de vizyona girecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.