Lady Diana’nın hayatı film oluyor

219

ABD’li oyuncu Kristen Stewart’ın başrolünde olduğu Galler Prensesi Lady Diana‘nın hayatını konu alan  “Spencer” filmi 2022’de sinemaseverlerle buluşacak.

Spencer adlı Lady Diana’nın hayatını anlatan Spencer adlı filmin senaryosu Steven Knight olurken bu filmde yönetmen koltuğunda Pablo Larrian oturacak. Filmde Lady Diana’nın tüm hayatından kesitler sunulacak. Ayrıca filmde 1997 yılında ölümüne dek süregelen hayatının kritik dönemleri daha ön planda olması beklenen Spencer filminin Lady Diana’nın ölümünün 25.’inci yıl döneminde vizyona girmesi ayrı bir önem taşırken bu film tüm dünya ile birlikte aynı tarihlerde de ülkemizde vizyona girecek.

Filmin yönetmenliğini üstlenen Pablo Larrain yaptığı açıklamada “Biz onun hikayeleri ile büyüdük. Prens, prensesini buldu ve onu kraliçe yaptı. Bir masalımsı hikaye nasıl bir anda bir trajediye dönüşür. Kim nasıl ve neden kraliçe olmaktan vazgeçer. Ve vazgeçmeye kalktığında neler olur? Biz bu filmde bunu göstermek istedik. Böyle bir karara nasıl geldi ve nasıl uyguladı? Filmimizin özünde aslında anlatmak istediğimiz bu. Milyonlarca insanın kalbine dokunmayı başarmış bir prensesin her şeyden nasıl bir anda vazgeçtiğini anlatmaya çalışacağız. Kraliyet ailesine katıldıktan sonra hayatını medya önünde geçirmeye başladıktan sonra hissettiklerini, kendi düğününü 750 milyon kişi izlerken cenazesini ise 2,5 milyar insanın izlemiş olmasına kadar her şeyi gözler önüne sermeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar hiçbir televizyon yayını Laydi Diana’nın cenaze törenindeki canlı yayın rekorunu kıramadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.