Payitaht Abdülhamid’de sezon finali

236

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dönem dizi Payitaht Abdülhamid bu hafta yayınlanacak sezon finali bölümüyle ekranlara geliyor.

Payitaht Abdülhamid’de sezon finaline neler olacak?

Türlü entrikalar yaparak Abdülhamid’i zor durumda bırakan Hechler sonunda tutuklanır. Hechler tutuklanmış olsa da Abdülhamid’i bekleyen tehlikeler devam etmektedir. Çete harekete geçmiştir ve hala çetenin yeri bulunmamıştır. Abdülhamid’e nerede ve nasıl bir saldırı yapılacaktır? Tahsin’in mahkemeye sunduğu deliller sonrasında Hechler mahkemede suçlu bulunur. Artık ömrünün sonuna kadar hayatı Rus hapishanelerinde geçirecektir. İşbirliği yaptığı Goldsimht dışardadır ve birlikte yaptıkları planları yönetmeye devam ederlerken Abdülkadir’i iyi niyetinden dolayı eline geçirmiş ve Abdülkadir bilmeden bu çirkin oyuna dahil olup yardım etmeye başlamıştır.

Halil Halid’ler uzun namlu ve menzile sahip bir dürbünün gümrükten girdiğini öğrenir ve bu dürbünün bir suikast için kullanılacağını tahmin ederler. Gümrükten dürbünün gittiği adresi alır ve gider. Orada kriptolu bir baston bulur. Şifresini çözemeyince bastonu Abdülhamid alır.  Ama bastonda olan bir madde Abdülhamid’e zarar verecektir ve bunun tedavisini sadece bir hekim bilmektedir. Hekim saraya gelmeyince bu sefer Abdülhamid ve Ahmet Paşa, Halil Halid hekimi görmeye giderler.

Bidar sonunda yaptığı planları sonucunda düşmanın kim olduğunu öğrenir. Ama Blayatsky kolay pes etmez ve son hamlesini yaparken sadece Bidar değil haremde bulunan herkesin canını.tehlikeye atar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.