Aslı Hünel’dan sanatçılara örnek olacak açıklama

226

Aslı Hünel eşi Savaş Yurtsever ile normalleşmenin ilk günlerinde tatile çıkarken ilk durakları Bodrum oldu. Bodrum’da lüks bit otelin sahibi olan yakın dostları tarafından ağırlanan çift ayrıca burada uzun süredir görmediği dostları ile hasret giderirken gazetecilerle sohbet ettiler.

Bir gazetecinin Aslı Hünel’e “Bir çok sanatçı pandemi döneminde sahne almadığı için öldük, bittik dedi. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?” diye sorması üzerine Aslı Hünel “Bu dönemde şikayetçi olacak en son insanlar sanatçılardır. Asıl yandık bittik diyen sahne çalışanları ve orkestra elemanlarıdır. Bunlar günlük kazançları ile ailelerini geçindiren insanlar. Bu süreçte en çok onlar mağdur oldu. Ben ve eşim onlar için bu süreçte çok üzüldük. Biz pandemi sürecinde hiç dışarı bile çıkmadık” dedi.

Açıklamalarına devam eden Aslı Hünel “Biz öldük, bittik diyorsan orta direk vaatndaş ne yapsın. Evet para kazandıkça o oranda masrafımız artıyor ama bu süreçte borç ve kredi çekerek bir çok insan hayatını devam ettirdi. Bugün bir sahne teklifi alsam tek bir lira ücret talep etmem. Sadece orkestrama ve sahnemde çalışacak insanlara para ödenmesi karşılığı ücret dahi talep etmeden sahne alırım. Bir farkındalık yaratıp bu arkadaşlarımıza destek olurum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.