Kalk Gidelim’de hamilelik raporunun sahte olduğu ortaya çıkıyor

321

TRT 1 ekranlarının yayınlanan aile komedi dizisi “Kalk Gidelim” yüz yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Seyfettin gözlerini baygın olarak geçirdiği gecenin sabahında hastanede açtığında artık bundan sonra birlikte yaşamak zorunda kalacağı diyabet ile tanışır. Seyfettin’in diyabetle büyük ve komik imtihanı başlar. Karısı Sevda ise diyetten kaçmasının tek noktası Hatice anadır.

Şakir evinde tadilata başlar, kendisini finansal olarak zor durumda bırakan Veli yüzünden yaşadığı maddi problemleri aşmak için yeni işler aramaya başlar. Şakir mutfakta Dudu’nun sokak hayvanları için hazırladığı mamayı kendisi için hazırlanan bir şey sanarak yer ve bu kez yaptığı Şakir’lik yüzünden ucuz atlatamayacaktır.

Bebeği için hastaneye giden Meryem hayatının şokunu yaşar. Hastanede yapılan kontroller esnasında hamile olmadığını öğrenince büyük hüsrana uğrar. Hastaneden kendisine gelen rapor ile hastane arşivindeki rapor birbirinden tamamen farklıdır. Meryem bir buçuk aydır annelik duyguları ile yaşamışken bir anda bambaşka duygular yaşamaya başlamıştır. Kendisine sahte rapor gönderip hamile olduğunu düşündüren kişiyi bulmak için çalışmalara başlar.  Bunun için iz sürmeye başlar ve bu konuda Şakir’in yaptığı yönlendirme ile iz sürme işi Veli Demir’in üstüne kalır. Veli Demir kısa süre içinde sahteliğinin nasıl yapıldığını çözer. Sıradaki hedefi ise bunu yapanı bulmaktır.

İstanbul’dan gelen bir evrak Mustafa Ali’nin yıkılmasına neden olur. Karısı Nurdan kendisini aylardır bu konuda uyarmıştır ve haklı çıkmıştır. Hastaneden diyabet hastası olduğunu öğrenerek çıkan Seyfettin bu kez de kardeşinin üzgün halini görünce yüreği kaldırmaz ve o’na hayatının teklifini yapar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.