Kalk Gidelim Eve birinci bölümü ile ekranlara geliyor

161

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Kalk Gidelim koronavirüs tedbirleri kapsamında oyuncu kadrosunun evlerinden yaptıkları yeni bölümlerle ekranlara gelmeye başladı.

Kalk Gidelim adlı dizinin adı Kalk Gidelim Eve olarak değiştirilirken dizinin ilk bölümünde neler olacak?

Yeşilyurt köyünü Pandemi Günleri ciddi şekilde etkiler. İstanbul’da olan Hacı Hüseyin’i almak için İstanbul’a gelen Seyfettin köye dönmek isterken arabası arızalanır ve ardından gelen seyahat kısıtlamaları yüzünden İstanbul’da kalmak zorundadır. Seyfettin’in İstanbul’da kalacak bir yer bulması gerekmektedir ve bu konuda Mustafa Ali’ye iş düşer ama Mustafa Ali ile Seyfettin arasında köyde yaşananlardan dolayı ilgilenmesine engel olur.

Nurcan müştemilatın bir odasında kendisini karantinaya alırken Mustafa Ali tek başına kaldığı için çaresizdir. Pimpirik bir yapısı olması işleri daha da komik hale getirir. Sosyal izolasyon yüzünden koskoca evde Sevda tek başına kalır. Sevda bu Ramazan’da kendisine ihtiyaç sahiplerine yiyecek yardımı katkısı yapma misyonunu seçer ve bu konuda kendisine Yıldız yardım edecektir. Sevda köydeki herkes için iftar yemeği hazırlar. Bu sırada Yıldız’ın el mahareti Sevda’yı şakına çevirir.

Şakir uzun zamandır hayalini kurduğu YouTube kanalını karantina günlerinde kurmuş ve bu kanalında videolar çekerek köyün neşesi olmaya devam eder.

Efe izolasyon günlerini annesi ile İzmir’de geçirirken babası Sadık’ı arayarak sağlık ordusuna katılmaya karar verdiğini açıklar. Sadık sağlık çalışanlarına hediye yaparken Sevda’da gün boyu hazırladığı iftarlıkların aslan payı olarak Sağlık Ocağı’na güzel bir iftar sofrası yollar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.