Emre Kınay’dan ülkücüleri kızdıracak açıklamalar

169

Son yapılan yerel seçimlerde İyi Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan adayı olan Emre Kınay bugün katıldığı Haberürk televizyonunda katıldığı bir programda seçimlere katılma sürecini ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile aralarında geçen diyalogları anlattı.

Emre Kınay’a programın sunucusu “ Her ortamda kendinizi sosyalist biri olarak tanıtan bir kişinin milliyetçiliği ön planda tutan bir partiden aday olmasını ve İyi Parti Genel Başkanı’nın Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslüman” tarzı söylemine nasıl baktığının sorulması üzerine Emre Kınay “ Bu söylemle aynı fikirde değilim. Tıpkı Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı fikirde olmadığı gibi benimde Meral Akşener ile aynı fikirde olmadığım bir gerçektir. Benim için her zman önemli olan laiklik ve cumhuriyettir ve hep öyle olacaktır.

Belediye Başkan adayı olmadan önce Meral Akşener ile karşı karşıya geldiklerini ve gün yapılan görüşmede kendisine “ Bildiğiniz üzere ben bir sosyalistim. Benim kapıma milliyetçi kimliği ile gelecek kişiyi siz dahi yönlendirmiş olsanız kapıdan dahi içeri sokmam. Bu şartımı kabul ediyorsanız bende seve seve partinizin belediye başkan adaylığı teklifini kabul ederim” dediğimde Meral Akşener bu cevabım üzerine düşünmeden belediye başkan adayı olmamı istediğini söyledi” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.