Ali Sunal’dan acı itiraf

297

Türk sinemasının efsane oyuncusu Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa adlı programa konuk olurken babası ile anlattıkları programı izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Karantina günlerinde “babanın filmlerini izliyor musun?” sorusuna Ali Sunal “Babamı kaybettiğimizden beri hiç izlemedim, kızımla inşallah izleyeceğm” diye yanıt verdi.

Hayatında keşke demeyi hiç sevmem ama hayatımda ilk kez keşke dediğim en büyük olay babamın o uçağa binmesine izin vermekti diyen Ali Sunal bunla yaşamasının mümkün olmadığını ifade etti.

Ali Sunal aile olarak babasının özeline dikkat ettiğini ve saygı gösterdiklerini ifade ederken “Babamın bazı şeylerini sakladığı bir çekmecesi vardı. Bazı şeyleri oraya saklardı. Çekmecenin kilidine dokunsanız açılacak bir çekmece kilidi. Ama hayatta olduğu sürece bir kez dahi orayı ellemedik. Vefatından sonra açtığımızda bir sürü şey çıktı o çekmeceden. Yaptığı koleksiyonların parçaları, mektuplar vardı. Ama içlerinde bana göre en önemlisi ABD’den İngilizce gelmiş bir mektuptu. Mektupta ‘Seni hiç tanımıyorum, Türkçede bilmiyorum ama filmini izledikçe gülüyor ve mutlu oluyorum’ yazıyordu.

Ali Sunal babasının bir halk kahramanı olduğunu ifade ederken “Şurada birisi babamın hakkında kötü bir şey söylese anında kaç kişiyi karşısına alır? Böyle olması ona olan özlemimi daha da arttırıyor” dedi.

Kemal Sunal 3 Temmuz 2000 tarihinde bir sinema filmi çekimi için arkadaşları ile birlikte Trabzon’a gitmek için bir uçağa bindiğinde uçağın kalkmasına dakikalar kala geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.