Dünyaca ünlü oyuncu kansere yenik düştü

168

Jurassic World, Pi’nin Yaşamı ve Milyoner (Slumdog Millionaire) filmlerinin unutulmaz oyuncusu ve bir çok uluslararası ödüle sahip olan Ballywood akrtörü Irrfan Khan dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen kansere yenik düştü.

HİNDİSTAN’DA TEDAVİ GÖRÜYORDU

Irrfan Khan’a 2018 yılında Hindistan’ın batısındaki Mumbai kentinde bulunan bir hastanede “nöroendokrin tümörü” teşhisi konulmuştu.  Teşhis sonrasında İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan özel bir hastanede ameliyat olan Irrfan Khan hayranları ve sosyal medya takipçileri için bir mektup yazarak kanser tedavisi süresince yaşadığı belirsizlikleri ve acıları anlatmıştı. Ameliyat sonrasında tekrar Hindistan’a geri dönen ünlü oyuncu durumunun ağırlaşması üzerine tekrar ilk teşhisin konulduğu Mumbai kentinde bulunan hastaneye kaldırılmış ve burada tedavisi devam ederken hayatını kaybetti.

HAYRANLARI YASA BOĞULDU

Irrfan Khan’ın ölüm haberini basına ve hayranlarına ünlü oyuncunun basın danışmanı duyururken yapılan yazılı açıklamada da ünlü sanatçının uzun süreli bir savaş sonrası kansere yenik düştüğü belirtildi. Ünlü oyuncunun ölüm haberinin açıklanmasının ardından sosyal medyada ve dünyanın bir çok farklı kentinden binlerce kişi taziyelerini dile getirdi.

İngiltere’nin başkenti Londra’daki bir hastanede ameliyat olmuş, daha sonra hayranları için bir açık mektup yayımlayarak kanser tedavisi sürecinde “yaşadığı acı ve belirsizlikleri” anlatmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.