Özkan Uğur tekrar kansere yakalandı

239

Gülhane Parkında İstanbul Valiliği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen konserde MFÖ grubu sevilen şarkılarını seslendirdiler.

Online olarak yayınlanan İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen konsere MFÖ grubundan Özkan Uğur’un sağlık problemleri dolaysıyla katılamadığı ve covid-19 salgını nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilen konser sosyal medya, radyolar ve televizyonlar tarafından izleyiciye ulaştırıldı.

Mazhar Alanson seyircisiz konserini izleyen vatandaşların söyledikleri şarkılara evlerinden eşlik etmesini isterken evlerinden uzaktan eğitim gören öğrencilerin derslerini ihmal etmemesini isteyerek “Evdeyiz diye ipe un sermek yok. İyi not da var kötü not da var. Sınıf geçebileceğimiz gibi sınıfta da kalabiliriz. Biraz çocuklarımızı rahat bırakalım. Eskiden teneffüslerde baba ve anneleri ile oynamanın ne kadar kıymetli olduğunu anladıklarını idrak ettiklerini” ifade etti.

Fuat Güner de online konserde söz alarak Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan’ı ve  TBMM’nin kuruluşunun 100. yılını can-ı gönülden kutladığını ve evinde kanser tedavisi gören Özkan Uğur’un bu konsere çok katılmak istemesine rağmen doktorunun izin vermemesi üzerine katılamadığını ifade ederken 1971 yılında Fuat Güner ile çalışmaya başladıktan sonra Özkan Uğur’un da aralarına katılması ile marka haline geldiklerini ve ilk kez ayrı kaldıklarını söyledi.

Özkan Uğur daha öncede 2013 yılında kansere yakalanmış ve hastalığı yenmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.