Payitaht Abdülhamid’e çıkmaz yol

277

TRT1 ekranlarında yayınlanan izleyicisini ekrana kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz onuncu bölümüyle ekranlara geliyor.

Her bölümü merakla ve heyecanla beklenen sevilen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Demiryolu güzergahını Oğuz boylarını bir araya toplayarak Abdülhamid güzergahı belirlemiştir. Gustav yakalanmış ve tutuklanmıştır. Kendisini serbest bırakmaksı için Abdülhamid ile pazarlık yapmak ister ama Abdülhamid buna izin vermez ve Gustav’ın cezasını Ahmet Paşa verecektir. Ama Gustav yeni bir plan kurmuştur.

Maktel’in yaptığı plan sonrasında bir anda Rusya ile Osmanlı savaşın eşiğine geir. Maktel sarayı havaya uçurmak için bir plan yapar. Halil Halid sokakların huzura kavuşması için çalışmalara başlar. Halil Halid ve adamlarına büyük kin besleyen Yanık kaybettiği parasını geri almak için her tarafa acımasızca saldırmaya başlar.  Yanık kısa bir sürede  Halil Halid’in tüm adamlarını yakalar ve onları havasız bir odaya kapatır.

Kendini aklamaya çalışan Abdülkadir’in annesi ile arası açılmaya başlamıştır. Bidar artık hem oğlu Abdülkadir hem Abdülhamid ile arasının bozuk olmasından dolayı açı çekmeye başlamıştır. Bidar saraya gelmek üzere olan konuğun kim olduğunu öğrenir. Blavatsky’i dinlemeyen Gülcemal Mehmet’in yanına gitmeye karar verir ama verdiği bu kararın bedeli ağır olacaktır.

Abdülhamid’in yeni hamlesi Bidar’ı umutlandırır. Belki de Bidar için ilk kez eski günlerine dönecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.