Tozkoparan’da Salih Usta kaleden kurtulacak mı?

282

TRT 1 ekranlarında çocukların aileleri ile birlikte izlediği Tozkoparan 50 bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Peki Tozkoparan’ın 50 bölümünde neler olacak?

Bubi tuzağına Kerem’in basmasıyla kapana kısılan Tozkoparanlar, tünelde mahsur kalırlarken Mavi Ay mahsur kaldıkları tünelde bulunan çeşitli sembolleri fark eder. Mete duvarda gördüğü sembollerden hayvan figürlerini daha önce gördüğünü hatırlarken Karayel kazı alanından kaçmak isterken yakayı ele verir. Kaya’ya makine ile ne yapacağını soran Karayel istediği cevabı alamazsa polise gideceğini söyler.

Bubi tuzağına basarak kapana kısılan Mavi Ay ve Salih Usta bir şekilde tünelden çıkmayı başarırlar. Taşın saklı olduğu odaya giderler ve taşı bulmak için bulmacaları çözmeleri gerekmektedir. Bulmacaları çözmek için almaları gereken kararlar vardır ve bu karardan bir tanesi de her ikisinin kaleden çıkmadan önce yollarını ayırmasıdır. Kale bir anda sarsılarak yıkılmaya başladığı esnada Mavi Ay kaleden kaçarken aklında arkasında bıraktığı Salih Usta’da aklı kalmıştır.

Kale yıkılmıştır ve Salih Usta kaleden çıkabilmiş midir? Tozkoparanlar şifreleri çözerek Piri reis tarafından emanet edilen taşa ulaşabilecek midir? Kaya kendisini köşeye sıkıştıran Karayel’e makine hakkındaki gerçek bilgileri verecek midir? Karayel’e sesini duyurmayı başaran Profesör Fikri esaretten kurtulacak mıdır?

Tüm bu soruların cevapları bu hafta 50 bölümü yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizide cevap bulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.