Tozkoparan’da bubi tuzağı

418

TRT 1 ekranlarında ailelerin çocukları ile birlikte büyük bir keyifle izlediği Tozkoparan yepyeni maceraların yaşanacağı kırk dokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor…

Tozkoparan’ın 8 Mart Pazar günü yayınlanacak olan yeni bölümünde neler olacak:

Tozkoparanlar en sonunda yayın üzerindeki son sırrı da çözerek Kızılelma’ya ulaşabilmek için tekneyle yola çıkmışlardır.

Salih Usta’nın önderliğinde Mavi Ay adaya ulaşır ve adada eski bir kalenin olduğunu görür. Kerem kaleye girmek için uğraşırken kendisini bir anda bir delikten düşerken bulur. Kerem’in düşmesi üzerine Mavi Ay ve Salih Usta hemen yardım etmeye giderler. Özge’nin peşinden giden Karayel ekibi, kazı alanındaki gizli laboratuvara girmeyi başarır ve zaman makinesinin gerçek olduğunu kendi gözleriyle görür. Kuzgunlar tarafından kazı alanında tarafından esir tutulan Profesör Fikri, çocukların sesini duyar ve onlardan yardım ister. Kalenin içindeki yoldan ilerleyen Salih Utsa ve Mavi Ay gerçek taşın saklı olduğu odaya ulaşmaya çalışır ancak odaya gitmek o kadar kolay değildir. Odaya giden yolda türlü tuzaklar vardır. Kerem’in yanlışlıkla bastığı bir tuzak yüzünden Tozkoparanlar bir anda köşeye sıkışır.

Fikir Hoca’nın kazı alanında esir tutulduğunu Karayel anlayabilecek midir? Çocuklara sesini bir şekilde duyuran Profesör Fikri sonunda Kuzgunların elinden kurtulabilecek midir? Kale içine giden yolda bulunan tuzakları Mavi Ay geçebilecek midir? Bubi tuzağına düşen Tozkoparanlar gerçek taşın saklı olduğu odaya ulaşabilecek midir?

Tüm bu soruların cevabı kır dokuzuncu bölümü yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizinin bu haftaki bölümünde…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.