Tozkoparan’da zaman makinası çalışacak mı?

244

TRT 1 ekranlarında çocukların aileleri ile birlikte büyük bir keyifle izledikleri Tozkoparan kırk yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Fikri taşı alır. Mavi Ay, Salih ve Cihan’ı kendisine güvenmekle hata yaptıklarını söyleyerek onları parmaklıklar arasında bırakır. Profesör Piri Reis’in intikamını almak ister ve Salih’in hiçbir uyarısını dinlemeyerek taşı ve Cezire’nin makinesini birleştirir ama makine çalışmaz.

Kaya Tozkoparanların yerini Özge sayesinde belirlerken taşı almak için ilk hamlesini yapar. Fikri’yi bir anda saf dışı bırakan Kuzgunlar taşı ele geçirerek oradan hızla uzaklaşırlar. Bu esnada orada bulunan Merve ve Sinan, maskeli Kuzgunları ve arkasından depodan çıkan Tozkoparanları görür. Öğretmenleri ve arkadaşlarını arkada bıraktığı için endişelenen Özge babasının iyiler tarafında olup olmadığı hakkında şüpheye düşer. Mavi Ay’ı sıkıştıran Karayel gördüklerinin ne anlama geldiğini sorar. Kuzgunlara taşı kaptıran Cihan ve Salih büyük üzüntü yaşarken Mavi Ay ve Mete taş ile Cezire’yi bir araya getirdikleri halde neden çalışmadığını bulmaya çalışırlar.

Kuzgunlara taşı kaptıran Tozkoparanlar taşı tekrar geri alabilecekler midir? Kuzgunlar taş sayesinde zaman makinesini çalıştırabilecekler midir? Mavi Ay’ı sıkıştıran Karayel gördüklerinin anlamını çözebilecek mi? Özge babasını daha ne kadar sorgulamaya devam edecektir? Piri Reis’in intikamını almak isteyen profesör ne yapacaktır? Kaya Fikri’yi nasıl etkisiz hale getirmiştir.

Tüm bu soruların cevapları bu hafta kırk yedinci bölümü TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Tozkoparan’da

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.