Payitaht Abdülhamid’de herkes sır peşinde

89

Dönem dizisi olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerini ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz sekizinci bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Zalman’ın şansı yine yaver gider ve  yakalanmaktan son anda kurtulur. Demiryolu güzergahını değiştirmek isteyen Abdülhamid yeni bir plan yapar. Bu plan teşkilatın ortaya çıkmasını engellemek içindir. Abdülhamid’in bu hamlesi istemeden Ahmet Paşa’nın herkesten gizlediği bir sır perdesini aralar ki bu sır onun hayatı ile ilgili herkesten sakladığı bir sırdır. İsmail Hakkı ve Ahmet Paşa el ele vererek bu sırrın peşine düşerler. Ama bu sırrın peşine düşerken yolun sonunda hiç ummadıkları birisi ile karşılaşırlar. Mahmut Paşa ile Abdülhamid düşmanlarını tespit etmek ve ortaay çıkarmak için yeni bir plan yapmaya karar verirler.

Halil Halid Panait’i ele geçirir. Yanık Halil’de Panait’i geri almak için adamlarına Tatar’ı kaçırtır. Panait kurnazlık yaparak canını bağışladığı için Halil Halid’in tarafına geçmiş gibi gösterir kendisini. Bidar ve Cemile’yi huzuruna çağıran Abdülhamid her ikisine de haremdeki görevlerinin sona erdiğini söyler. Bidar’a Cemile kendi yerine gelecek kişinin Behice Sultan olduğunu söyler. Esnaftan Abdülhamid’in adını kullanarak haraç kesen bir kişinin haraç aldığı ortaya çıkar.

Abdülhamid haberi olmadan kendi adının kullanılarak haraç alınması olayından aklanabilecek midir?  Halil Halid yine düştüğü tuzaktan kurtulabilecek midir?

Tüm bu soruların cevapları bu hafta yayınalacak olan Payitaht Abdülhamid’in 108.bölümünde yayınlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.