Tozkoparan’da semboller çözülüyor

382

TRT 1 ekranlarında çocukların aileleri ile birlikte severek izledikleri Tozkoparan yepyeni maceraların yaşanacağı kırk beşinci bölümüyle ekranlara geliyor…

Birbirleri ile kavga eden Mete ve Sinan’ı Mavi Ay ve Karayel üyeleri, birbirinden zor ayırmıştır. Sinan’ı kavgadan alan Karayel uzaklaşırken Özge Mete’nin karşısına dikilerek Sinan’ın Tozkoparan olduğunu söylemiştir.

Mete’nin kendisine söylediklerinin etkisi altında kalan Sinan annesine giderek  babasının kötü biri olup olmadığını sorar. Sorduğu soruya annesinden istediği cevapları alamayan Sinan ani bir kararla okulu bırakmaya karar verir. Sinan’ın okulunu bırakmasından Karayel, Mete’yi sorumlu tutar. Sinan’a söylediği sözlerden dolayı da Mete pişmanlık duyar.

Tozkoparan kelimesini Özge’nin nereden öğrendiğini araştıran Mavi Ay kendisini ağzını sıkı tutmamakla suçlayan Mete ile tartışma yaşarlar ve Mete ile Mavi Ay’ın arası açılır.

Yayın üzerinde bulunan ikinci sembolün gizemini Cihan ve Salih çözerler. Yanlarına Mete’yi de alarak harekete geçmek isterler. Mavi Ay artık hem Mete’nin kendi başına hareket etmesinden hem de tüm işlerin dışında bırakılmaktan iyice sıkılmıştır. Gamze’nin telefonunu gizlice alan Sinan babasını arar.

Telefonu gizlice alan Sinan babası ile görüşebilecek midir? Mete ile Mavi Ay’ın arası eskisi gibi olacak mıdır?  Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Tozkoparan’da…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.