Tozkoparan’da pusulanın gizemi çözülecek mi?

302

Çocukların aileleriyle birlikte büyük bir keyifle izledikleri TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tozkoparan yepyeni maceraların yaşanacağı kırk üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor…

Murat sınıfta Volkan’ın kuklası Tolki’yi bulduğunda bir anda kazı alanından ışınlandığını hatırlamıştır. Salih Usta’ya Cihan Mete’nin pusulayı çalıştırdığını söylemiştir. Mavi Ay’dan bu sırrı daha fazla saklayamayan Mete de bu sırrı olanlara anlatır.

Dede Korkut Okulu’nun turnuvaya katılacağını Salih Usta, antrenmanda öğrencilerine müjdeler. Kazı alanını antreman sonrası Karayel ekibi kolaçan etmeye gider. Tolki’nin neden okulda olduğunu merak eden Özge bunu babasına sorarak babasını sıkıştırır.

Kazı etrafını inceleyen Sinan, Doruk’u görür. Sinan daha öncede Doruk’u Celal’in yanında görmüştür. Sinan babasına ait bir ipucu bulma ümidiyle Doruk’u takip etmek için gizlenir. Gamze Sinan’ın eve gelmemesi üzerine paniğe kapılarak Mete ile pusulayı çözmeye çalışan Salih Usta’dan yardım ister.

Volkan Tolki’nin intikamını almak isterken zaman makinesinin ayarlarıyla oynar ve büyük yıkım için geri sayımı başlatır.

Sinan neden ortadan kaybolmuştur? Yoksa başına kötü bir şey mi gelmiştir? Oğlunu arayan Gamze’ye Salih Usta ve Mete yardım edecek midir? Pusulanın neyi işaret ettiğini Salih Usta ve Mete çözebilecek midir? Kaya’dan zaman makinasını bozarak intikam almak isteyen Volkan intikamını alabilecek midir?

Tüm bu soruların cevabı bu hafta kırk üçüncü bölümü TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Tozkoparan’da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.