Payitaht’ta kaos!

214

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesi bulunan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Her bölümü merakla ve heyecanla beklenen sevilen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid’in kurnazca planı işlemiş ve Vladimir yakalanmıştır. Ölümü pahasına ihaneti ortaya çıkacağı için Zalman hastalığını reddeder. Kanı tetkik edildiğinde hastalığının ortaya çıkması Zalman’ın hainliğini ortaya çıkaracaktır. Zülüflü ve Sabahattin Zalman’ı kurtarmak için iş birliği yaparak kolları sıvarlar.

Karaso’yu saraydan çıkarmak için Selim Paşa uğraşlarına devam eder. Selim Paşa sonunda Zalman’ın müptelalığından kurtulmuştur ve zihni yerine geldiği için kendisinin kim olduğunu hatırlamaya başlar ve tüm gerçekleri söylemek için Abdülhamid’e doğru yola çıkar.

Kendisine kurulan pusudan Halil Halid son anda kurtularak ölümden döner. Artık önünde daha zor bir görev vardır. Bu görev işlenecek bir suikast sonrası Balkanlarda meydana gelebilecek bir savaşı engellemektir.

Bidar’ın oğlu Jön Türk hareketinin içine girmiştir ve Bidar bir  çatışmanın ortasında kalmıştır. Bidar ve oğlu aralarında büyük bir tartışma yaşarlar. Bidar oğlunun Jön Türklere katılığını babasına söyleyecek midir? Bidar iki arada bir derede kalmış vaziyettedir.

Blayatsky Bidar’ı öldürmemiştir ama onun için ölümden beter bir tuzak hazırlar. Halil Halid suikasti engelleyerek çıkacak olan Balkan Savaşını engelleyebilecek midir? Zalman bu sefer de yine yakasını kurtaracak mıdır? En önemlisi ise Abdülhamid sonunda can düşmanın kim olduğunu öğrenebilecek midir?

Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Payitaht dizisinin 104 bölümünde…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.