Tozkoparan’da yeni oylama

210

Çocuklar ve ailelerinin birlikte TRT 1ekranlarında severek izledileri Tozkoparan,  yepyeni maceraların yaşanacağı kırk ikinci bölümüyle ekranlara geliyor…

Gelişim çağındaki çocukların ve gençlerin büyük bir merakla izlediği sıra dışı ve macera dolu hikâyesiyle izledikleri Tozkoparan’ın yayınlanacak olan yeni bölümünde neler olacak:

Pusulanın hareket ettiğini fark eden Mete ve Cihan aşırı heyecanlanmışlardır. Ama pusulanın hareket ettiğini Cihan Salih Usta’ya söylemek istemez ve Mete’nin de söylememesi için sıkı sıkı tembihler.

İki okulun birleşmesinden sonra Kar-Ma Yay için yapılan ilk oylama sonuçsuz kalınca, yeniden bir oylama yapılmasına karar verilir. Öykü yarışması için tüm çocuklar öykülerini Sedef’e teslim ederler. Burak yeni projesinde Profesör Fikri’ye yardımcı olurken, Burak’ın ne sakladığını merak eden Mavi Ay ne sakladığını kendisine sorar. Salih ve Burak kuzgunlara karşı omuz omuza mücadele verdikleri için aralarındaki buzlar erir ve Salih’e Fikri elinde bulunan gizemli makinayı gösterir.

Kar-Ma Yay oylamasında bu sefer değişiklik olacak mı? Okulda düzenlenen öykü yarışmasının galibi kim olacak? Yarışmanın birincisine verilecek ödülün ne olduğu açıklanacak mı? Pusulanın çalıştığı Salih Usta’ya söylenecek mi? Gizemli makine ne işe yarıyor.

Tüm bu soruların cevapları bu hafta kırk ikinci bölümü yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizide…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.