Payitaht’a kısasa kısas

165

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve izleyici ekranlara kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Ticaret yolunu değiştirerek dünyanın siyasi dengesini bozacak bir hamle başlatan Abdülhamid’in hamlesinden çekinen devletler Zalman’ın arkasında birleşme kararı alırlar. Ferdinand’tan Zalman Payitaht’ı yakmasını ister. Payitaht’a yapılacak olan eyleme Halil Halid engel olmaya çalışırken Ziya Sami de ondan gizli plan yapar. Zehirlenen Zalman ve Vladimir’in vücutlarındaki zehir hızla yayılmaya devam etmekte ve sağlıkları gittikçe kötüleşmektedir. Frida’dan panzehiri almak için peşine düşerler. Ama panzehiri vermek için Frida’nın bir şartı vardır. Babası Karaso’nun zindandan kurtarılması. Zalman hemen Karaso’yu zindandan kurtarmak için bir plan hazırlar ve Zülüflü İsmail’e de bir kumpas kurar.  Zalman, Abdülhamid’in kendisine yakın olarak bildiği bir paşanın hain olduğunu ortaya çıkarır ama bilmediği tek şey bu plan Abdülhamid’in bir tertibidir ve bu tertib sayesinde düşmanının izini bulmuştur.

Ahit sandığına ulaşılması için engel çıkaran Bidar’a Yonca Haç Cemiyeti büyük kin gütmektedir.  Ve Yonca Haç Cemiyeti Bidar’a korkunç bir tuzak hazırlanır. Abdülhamid ise büyük bir kumpasın içine düştüğünü fark etmediği için yanlış bir yola sapar. Seçtiği yanlış yok şehzadeyi ailesi ile ipleri koparacak noktaya getirecektir.

Bidar Yonca Haç Cemiyeti tarafından düşürüldüğü tuzak sonrası ölümle burun buruna gelmiştir ve bundan kurtulabilecek midir?

Abdülhamid’in ayaklarına Ahmet Paşa hangi haini atacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.