Biz Böyleyiz vizyona hazır

264

Başrollerini Hümeyra, Şebnem Bozoklu, Özge Özpirinçci, Engin Öztürk, Meriç Aral, Berrak Tüzünataç ve Boran Kuzum’un paylaştıkları hikayesini de Berrak Tüzünataç’ın kaleme aldığı “Biz Böyleyiz” adlı sinema filmi 10 Ocak günü sinemaseverlerle buluşacak.

Biz Böyleyiz filmi hakkında konuşan Özge Özpirinçci “ Filmimiz hem komedi hem dramı bir arada seyircisine sunuyor. Eskiden beri arkadaş olduğum Berrak Tüzünataç bana hikayesini getirdiğinde birlikte eleştirme ve değiştirmelerde bulunduk. Daha sonra hikaye üzerinde tartışmalar yaparak değişikliğe gittik. Bir gün Melikşah Altuntaş, Caner Özyurtlu, Berrak Tüzünataç ve ben birlikte otururken Hümeyra’yı görüntülü aradık. Kendisine “Bir senaryomuz var okur ve bu yaz birlikte bu filmi çekmek ister misin?” diye sorduk. Sonrasında da Hümeyra aramıza katıldı.

Filmi izledikten sonra etkilendiğini, çekim aşamasında en başından beri olmama rağmen filmi izlerken sinirlendiğim anlar oldu. Ben bu hisleri yaşamışsam , bu duyguları yaşamışsam demek ki bu işi çok başarılı bir şekilde yaptığımızı hissettim.

Çekimler İzmir’in Çeşme ilçesinde gerçekleştirildi. Filmde ele aldığımız konu seçilmiş arkadaşlıkların veya arkadaş belli bir zaman geçtikten sonra neden dağıldığını anlatıyor. Araya neden mesafelerin girdiği, insanların bir anda büyüme zorluğuna girmeleri ve gerçek hayatta birbirlerini çok sevip farklı sebeplerden dağılan 7 arkadaşın tekrar bir araya gelmeleri anlatılıyor.

Filmi izleyen herkes kendinden bir şey bulacaktır. Filmin kimi anlarında gülerken, kimi anlarında duygusal anlar yaşayacaklar. Ama filmin sonunda bu filme gittiğimize değdi diyecekler diye düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.