Tozkoparan’da oylama zamanı

261

Çocukların ruhsal ve bedensel gelişimine katkı sağlayarak aileleri ile beraber izledikleri Tozkoparan adlı dizi bu hafta 41.bölümüyle TRT 1 ekranlarına geliyor.

Tozkoparan’da bu hafta neler olacak?

Dede Korkut Okulu düzenlenen okullar arası okçuluk turnuvasını kazandığı için Dede Korkut Okulu’nda adeta sevinç rüzgârları esmektedir. Bu turnuva sayesinde karayel ve Mavi Ay takımları birbirlerine hiç olmadıkları kadar yakınlaşmışlardır.

Galibiyeti hep bir arada kutlayan çocuklar oldukça mutludur. Kutlama anında Murat’ın aklına bir fikir gelir. Artık her iki takım güçlerini birleştirip tek bir takım olmalıdırlar. Ve herkes bir anda yeni takıma yeni bir isim arayışına girerler. İlk olarak okulun adı olarak Kar-Ma Yay olarak düşünürler. Birleşme konusunda Mavi Ay ve Karayel üyeleri konuyu tartışırlar. Takımların birleşme fikrini Mete destekler. Sinan’da birleşmeyi desteklemekle beraber Mavi Ay ile aralarında hiçbir sırrın kalmaması olduğunu düşünür. Ama iki takımın birleşmesini istemeyen bazı üyeler de vardır. Birleşmeye sıcak bakmayanların diretmesi sonucu iş tamamen ciddiye biner ve birleşme konusunda oylama yapılmasına karar verilir.

Yıllardır büyük bir rekabet içerisinde olan Karayel ve Mavi Ay üyeleri geçmişi bir kenara bırakarak birlik olabilecekler midir? İki takımın birleşmesini istemeyen üyeler kimdir? Aynı zamanda bu birleşmeyi çok isteyenler kimdir? Oylamada kim birleşmeyi isterken, kimler hayır oyu kullanacak? Oylamanın sonucu ne olacaktır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.