Tozkoparan’da turnuva günü

315

Ailelerin çocukları ile beraber TRT 1ekranlarında izledikleri ve çocukların ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayan Tozkoparan adlı dizi yepyeni maceraların yaşanacağı kırkıncı bölümüyle ekranlara geliyor…

Tozkoparan’ın yayınlanacak olan yeni bölümünde neler olacak:

Son zamanlarda gördüğü rüyalarında yayının üzerindeki ejderhayı gördüğünü hatırlayan Mete hemen soluğu Salih Usta’nın yanında alır. Mete’nin elinde olan yay bir anda beklenmedik bir şekilde üzerindeki pusula çalışmaya başlar ve kırmızı uçları yönleri göstermeye başlar.

Okullar arası turnuvayı uzun süredir bekleyen Dede Korkut Okulu’nun beklediği turnuva günü sonunda gelip çatmıştır. Kolundaki sakatlığı devam eden Mete’nin yerine Sinan Mavi Ay’a kaptanlık edecektir ve kendisini zorlu bir sınav beklemektedir. Mavi Ay üyelerini turnuvanın gerginliği ve Mete’nin yokluğu etkilerken Sinan Mavi Ay takımını motive ederken ciddi sorunlar yaşamaya başlar. Mete arkadaşlarında destek olmak isterken Sinan’ın kaptanlığını farklı bir şekilde savunması sonucu takımda ipler iyice gerilir. Sinan’ın kaptanlığını kabullenmeyen Asya ve Burak, turnuvaya devam etmeyeceklerini söylemişlerdir.

Mavi Ay takımında yaşanan sorunu Sinan çözümleyerek onları bir çatı altında tutup turnuvaya devam etmelerini sağlayabilecek midir? Mavi Ay turnuvadan ayrılma kararı almışken Mete takımının aldığı bu karara çözüm bulabilecek midir? Mete ve Sinan birlikte ne karar almışlardır? Bir kaptan takımına tribünden ne kadar destek verebilir? Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Tozkoparan’da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.