Payitaht’ta karanlık sırlar

399

Her bölümü ile izleyenleri TRT1 ekranlarına kilitleyen Cuma akşamlarının vazgeçilmez dönem dizilerinden biri olan  Payitaht Abdülhamid doksan yedinci bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Zülüflü ile işbirliği yapan Abdülhamid, Zülüflü İsmail’i affederken bunu hem silah tüccarlarının ambargosunu yıkmak hem düşmanlarına makul göstermek için bir çözüm bulur. Ama Abdülhamid’in önünde ciddi bir sorun vardıır. Devletin içine çöreklenmiş olan Hristiyanları öldüren çete. Abdülhamid’i kurnazca bir tertip ile Zalman köşeye sıkıştırır. Karaso ve. Sabahattin Zülüflü İsmail’i kendi saflarına çekmek için bir kadını geçmişin tozlu sayfalarının arasından çıkarıp Zülüflü’yle yüzleştirmek isterler. Abdülhamid, Zalman ve Zülüflü İsmail aynı adrese giderler ve gördükleri şey üçünü de adeta şoke eder.

Kral Ferdinand’ın güvenini Halil Halid artık kazanmıştır. Naip Türk askerlerini öldürüp kıyafetlerini çalarak o kıyafetleri kendi adamlarına giydirip köydeki sivilleri öldürmek gibi hain bir plan kurar. Hain planı öğrenen Halil Halid’in durumu Tatar ve adamlarına haber verirken aynı zamanda tertibi öğrenmesi, Tatar ve adamlarına haber vermesi, aynı zamanda da Naip’e yakalanmaması gerekir.

Cemberlitaş Konağına sahip olmak isteyen Blavatsky, Bidar’la dostluğunu güçlendirirken köşke sahip olduktan sonra  tünel kazarak Ahit Sandığı’na kavuşmaktır.  Mehmet ile Gülcemal’in evlenmesi Cemile Sultan’ın Sultan’ın mülkü olan bu konağı almalarını sağlayacaktır. Yangın gecesi Gülcemal’in üzerindeki kanın keçi kanı olduğunu ve paganik törenine katıldığını öğrenen Mehmet çıldırır. Yaşanan bir kaç olay Cemile’nin kocasının yaşadığından emin olmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.