Payitaht’ta ölümcül kumpas

307

Cuma akşamları izleyicileri  ekran başına kilitleyen TRT1 ekranlarında yayınlanan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid doksan altıncı bölümüyle ekranlara geliyor.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği,  merakla ve heyecanla beklenen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Yakında bir cihan harbinin olacağını düşünen Abdülhamid hamlelerini buna göre planlamaya başlar. Osmanlı’nın büyük miktarda silah alacağını Payitaht’ta açılan silah fuarında duyurur. Zalman Osmanlı’yı işgal planlarının yolunu kesen bu açıklama sonrası silah alımını engellemek ve Zülüflü’yü kurtarmak için haince bir plan yapar. Abdülhamid ise Zülüflü ile birlik yaparak düşmanın kim olduğunu öğrenmek için bir tertip yapar. Zülüflü’nün  verdiği cevaplar Abdülhamid’in kafasını karıştırır.

Abdülhamid’in istediği gibi Halil Halid abisi Ziya Sami’yle işbirliği yapar ve kral Ferdinand’ın karşısına çıkmayı başarır. Halil Halid artık Ferdinand’a güvenirliğini ispatlamak zorundadır. Halil Halid’e Ferdinand hayatının en zor görevini verir.

Bidar’ın ölümünden sonra tekrar kabuslar görmeye başlayan Gülcemal’in kabuslarına giren kadın Payitaht’a henüz gelen Madam Blavatsky’dir… Ahit sandığını bulmak için Blavatsky  Payitaht’a gelmiştir. Uzun uğraşlar sonrasında Bidar ve Naime, misyonerliğin ardındaki gerçek ismin kim olduğunu çözerler.

Kendisine gelen pusula sonrası Cemile Sultan kocasının hala yaşadığından şüphe edip olayın peşine düşer. İpuçları onu Payitaht’ta bir eve sürükler.

Bidar’ı Blavatsky’nin davetiyle gittiği cemiyette nasıl bir tehlike beklemektedir? Ferdinand’dan zor bir görev alan Halil Halid bu vazifeyi başarıyla yerine getirecek midir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.