Hasret ve vuslatla geçen bir ömür

95

Dijital Sanatlar’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’un yaptığı “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi de 22 Kasım’da gösterime giriyor.

Dünyada, haltere en erken başlama yaşı 14. Ancak Naim 10 yaşında mucizesini gösterip ezber bozdu. Naim Süleymanoğlu, çocukluğunu yaşayamadan yatılı spor okulunda sürekli çalıştı.

Yıllar geçip Bulgaristan’daki soydaşlarımıza uygulanan zulüm katlanılmaz seviyeye gelince gözünü bile kırpmadan tehlikeye atıldı.

Halterde gerçekleştirdiği mucizenin sadece bir istatistik ya da madalya olarak kalmasına izin vermeyen Naim Süleymanoğlu, canını hiçe saydı ve çok değerli bir adım attı.

Bulgaristan’daki soydaşlarımıza yapılan haksızlıkları dünyaya duyurmak için ailesini, sevdiklerini ve ona sunulan bütün olanakları geride bıraktı, anavatanına; Türkiye’ye geldi. Süleymanoğlu, verdiği hürriyet mücadelesiyle sadece spor tarihinin değil milyonlarca soydaşımızın ve Türk halkının gönüllerinin şampiyonu oldu.

Türkiye’ye geldikten sonra sesini dünyaya duyurmak için sportif başarılarını olimpiyat madalyasıyla taçlandıran Naim Süleymanoğlu, sonrasında da dünyaca ünlü Times dergisine kapak oldu.

Bir sporcunun hayal etmekte zorlanacağı sayısız rekorlarla dolu olan hayatı ise her zaman özlem ve kavuşmayla geçti.

Küçüklüğünden beri verdiği her kararında en büyük destek her zaman ailesinden geldi. Belki yan yana değillerdi ama kalpleri hep birbirleri için çarpıyordu.

22 Kasım’da sinema salonlarında izleyeceğimiz Naim filminde, Yetkin Dikinciler ve Selen Öztürk, efsanevi sporcumuzun anne ve babası rolünde olacak.

Naim Süleymanoğlu’nun çocukluğunu küçük oyuncu Batuhan Davutoğlu hayat verirken, genç oyuncu Hayat Van Eck, Naim Süleymanoğlu’nun yetişkinliğini canlandırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.