Payitaht’ta zor günler

231

Cuma akşamlarının TRT1 ekranlarının vazgeçilmez dizilerinden biri olan izleyicileri ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid doksan beşinci bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid savaşların seyrini, haberleşme ve istihbaratın değiştirdiğini ülkelerin haritalarını değiştiren en güçlü silahın olduğunu bilmektedir. İstihbarat ve haberleşmeyi güçlendirmek için herkesin peşine düştüğü yeni icat telsizi alma görevini Halil Halid ve adamlarına verir. Ahmet Paşa’nın elini ayağını Selim Paşa’nın yaşayıp yaşamadığı muamması bağlar.

Bidar, kendisine veba bulaşma ihtimalini düşünmeyerek ölüm döşeğindeki Nureddin’e sımsıkı sarılmıştır. Ester ve  Vladmir’le hain  bir plan yapar. Tecritte yatan vebalı hastaları yakacaklar ve bu olayı Abdülhamit’in üzerine yıkarak hastaların ailelerine Abdülhamid hastalığı böyle kurutma yolunu seçti, evlatlarınızı yaktırttı diyecektir. Ester ve Vladamir  planlarını hayata geçirerek gerçekten de yangını çıkartır… Yangın bir anda her yeri sararken Bidar Sultan’ı da kötü bir sürpriz beklemektedir. Cemile Sultan’da  eline ulaştırılan bir not ile hayatının en büyük şokunu yaşar.

Zülüflü İsmail Paşa’dan  silah fuarına dair bilgiler bekleyen Abdülhamid acaba beklediği bilgilere ulaşacak mıdır? Zülüflü’den Zalman hala kuşkulanmaktadır. Ve Zalman ani bir hareketle Zülüflü’yü ateşe atar. Payitaht’ı Halil Halid ve adamları Joris ve adamlarının zülmünden kurtarmayı başarır. Ama Halil Halid herkesi şoke edecek bir hamle yapar .

Abdülhamid, Halid Halid ve Zülüflü hakkında nasıl bir karar verecektir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.