Payitaht Abdülhamid yeni sezona bomba gibi giriş yapıyor

176

TRT1 ekranlarında 4.’üncü sezonuna başlanan ve cuma akşamlarının reyting rekortmeni dizisi “Payitaht Abdülhamid” 4.sezonun ilk bölümüyle izleyicilerini ekranlara yine çok konuşulacak gelişmeleri ekrana getirecek…

Üçüncü sezonun final bölümünde “Payitaht Abdülhamid”’te hain askerler ayaklanarak ihtilal çıkarmış ve kendi devletlerine saldırmaya başlamışlar ve Abdülhamid düşmanları emellerine kavuşmuştu.

Devleti, haremi ve hakkı korumak isteyen bazı paşalar ve şehzadeler sarayda kalarak kendilerini adeta siper etmişlerdi.

YENİ SEZONUN İLK BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK

Hainler tarafından düzenlenen ihtilal bastırılmış ve saraydaki yangın söndürülmüştür. İhtilalin bastırılmasının ardından Abdülhamid Osmanlı’nın yıkılmayacağını cümle aleme göstermek için kutlamalar düzenler. Kutlamalara tüm yabancı ülkelerin sefirlerini davet eden Abdülhamid dünya tarihinde bir ilke imza atarak bir denizaltıdan atılan bir torpido ile başka bir gemiyi batıracaktır. Bu gösteri ile silah tacirlerini dize getirir ve silah fuarının Payitaht’ta yapılmasını sağlar.

Payitahttan gelen zaferler Abdülhamid düşmanlarını tekrar bir araya getirirken bu sefer daha acımasız bir şekilde Abdülhamid’e tuzak kurarlar. Kutlamalar için Cemile Sultan Payitaht’a gelince dengeler bir anda alt üst olur. Abdülhamid, Cemile Sultan’ın oğlunu sarayda görevlendirince Cemile Sultan sarayda kalmaya karar verirken Abdülhamid’in kardeşi Seniha bu olanlara dayanamaz ve bu sarayda artık ya o kalacaktır veya ablası Cemile kalacaktır. Peki Abdülhamid kimin kalmasından yana olacaktır. Abdülhamid’in karşısına çıkarılacak yeni düşman kimdir? Tahtını tehdit eden tehlikeye karşılık Abdülhamit neler yapacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.