Uludere Gençlik ve Huzur Festivali başladı

18

Uludere Gençlik ve Huzur Festivali, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Şırnak’ta başladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Valilik ve Uludere Belediyesince desteklene festival kapsamında Kato Dağı eteklerinde bulunan İnceler köyü meydanında  çeşitli spor etkinlikleri yapılırken, konserler verildi ve festival alanında yöresel ürünler sergilendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu yaptığı açıklamada “ Bakanlık olarak gençlerimizin olduğu her yerde olmaya çalışarak onlara destek vermeye çalıştıklarını ülke genelinde 81 ilde bulunan 313 gençlik merkeziyle koordineli olarak faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve bugün de gençlerle birlikte Huzur ve Gençlik Festivali için Uludere’deyiz. Festival sayesinde bir çok kişi Şırnak’ın doğal güzelliklerini görmüş olacak. Bizde belediyelerimizle buradaki festivale destek olmaktan ve burada bulunan gençlerle aynı havayı solumaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek de yaptığı açıklama ile “ Uzun bir süreden sonra bölgeye gelen huzurla bu festivalin ikincisini düzenlediklerini, amaçlarının bölge halkının huzur ve refah içinde belediye hizmetlerinden faydalanmasıdır. Amacımız yöremizde bulunan gençlerimizin Türkiye’nin bir çok yöresinden gelen gençlerle kaynaşması ve onlara kültürümüzün güzelliklerini göstermektir. 3 gün sürecek festival boyunca gençlerin güzel anlar geçireceğini ve çeşitli faaliyetlere katılımlarını sağlayarak buraya gelenlerin unutamayacakları anlar yaşayacaklarını” ifade etti.

Bölgede yaşayan vatandaşlar ise yaptıkları açıklamalarda “Artık yöremiz terörle değil, doğal güzelliklerle anılmaya başladı. Herkesi ilçemize bekliyoruz. Buradaki doğal güzellikleri muhakkak görmeliler ve bizler gelen konuklarımıza misafirperverliğimizle ağırlamak istiyoruz dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.