Şampiyon bu akşam görücüye çıkıyor

379

TRT 1’in bu sezon büyük merakla beklenen yeni dizilerinden “Şampiyon” bugün saat 20:00’de ilk bölümü ile ekranlara geliyor.

Ünlü bir boksör olan ve daha sonra boksörlüğü bırakan Kafkas lakaplı eski şampiyon boksör Fırat Bölükbaşı’nın oğlu Güneş için ringlere dönme mücadelesini konu alan “Şampiyon”un ilk bölümü şöyle;

Artvin’de önemli bir boksa maçı hazırlıkları yapılmaktadır. Bu maçta ringin bir tarafında Kafkas lakaplı Fırat Bölükbaşı adlı bir boksör, ringin diğer tarafında ise Türkiye şampiyonu olan Necdet Suphi Özer vardır. Kafkas’ın bu maç için ayrı bir anlamı ve heyecanı vardır. Eşi Eylül hamiledir ve riskli bir hamilelik yaşayan eşi doğum için gün saymaktadır.

Kafkas maça çıkar ve uzun zamandır hayal ettiği şampiyonluğu kazanır ama bunun bedelini eşi doğum yaparken yanında olmaz ve eşi doğum sonrasında hayatını kaybeder. Eylül ölmeden kısa bir süre önce eşi Kafkas’tan kendisinin yaşadığı kaygıyı oğlunun da yaşamaması için boksu bırakmasını ister. Bir kaç saat önce Türkiye şampiyonu olan Kafkas kemerini kazanmış ama artık bir daha ringe çıkmayacak bir babadır artık.  Kendisini Akdeniz Ateşi hastası oğluna adamış bir babadır artık. Oğlu Güneş’in hastalığı kötü seyreder ve baba oğul tedavi için soluğu İstanbul’da alırlar. İstanbul’da tıpkı boksta olduğu gibi hünerlerini göstererek baba oğul zorlu bir mücadeleye giriştikleri yaşam savaşında oğluna masalsı bir dünya yaşatmaya başlar. Önce doktor Suna ile tanışarak ilk mucizeyi yaşarlarken bir an da hayat Kafkas’a üst üste sert yumruklar vurmaya başlar.

Başrollerini Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar, Yıldız Çağrı Atiksoy’un yaptığı dizinin senaryosu Alphan Dikmen ve Başak Aningün üstlenirken dizinin yönetmenliğini ise Hakan Kırvavaç (Ketche) üstlendiği dizi artık her Perşembe akşamı saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.