Türk sanat müziğinin iki dev çınarı aynı sahneyi paylaştı

158

Paraf sponsorluğunda Poll Production organizasyonu gerçekleşen ‘Halkın Yıldızları’ konserleri kapsamında Türk musikisinin güçlü sesleri Muazzez Abacı ve Mustafa Keser önceki gün  kapsamında müzikseverlerle buluştu.

Sahneye ilk olarak çıkan yılların usta sanatçısı Mustafa Keser, konserine ‘Sorma Bana Nafile’ parçasıyla başlarken seyircisinden büyük alkış aldı. Ardından  ‘Unuturum Diye Yorma Kendini’, ‘Mutlu Ol Yeter’ gibi geçmişten günümüze pelesenk olan muhteşem repertuvarını seyircisi ile birlikte hep bir ağızdan söyledi. Konserin ilk yarısının bitiminde seyircinin coşkulu alkışı ile sahneden ayrıldı.

Mustafa Keser’in alkışlarla sahneden uğurlanmasının ardından konserin ikinci yarısında sahneyi Muazzez Abacı aldı. Muazzez Abacı sahnesinde üzeri bir çok taşla süslenmiş beyaz kostümü ile “Elveda Gençlik” adlı şarkısı ile konsere bomba gibi bir giriş yaptı. Muazzaz Abacı’nın “Bir Teselli Ver”, “Veda Busesi” ve “Dilimi Bağlasalar” şarkılarını seyircileri ile beraber söylerken konseri izlemeye gelen seyircilerin alkışları yüzünden sahnesine ara vermek zorunda kaldı.

Konserin son kısmında Mustafa Keser ve Muazzez Abacı birlikte “Tutku”, “Kara Üzüm Habbesi” ve “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor” şarkılarını birlikte seslendirirken konseri izlemeye gelen yaklaşık 5 bin kişiye unutulmaz anlar yaşattılar.

Konser sonrasında açıklamada bulunan ikili basın mensuplarına kısa açıklamalarda bulundu. Muazzez Abacı “Mustafa Keser ile 40 yıllık bir dostluğum var, bu gece onu dinlerken bir kez daha mest oldum” derken, Mustafa Keser’de “Muazzez Abacı TRT’den istifa edip sahneye ilk çıktığında ben o dönemlerde müzisyendim . İzmir fuarında sahne aldığında sahnesinde keman çaldım. Aradan yaklaşık 40 yıl geçtikten sonra ne mutlu ki bana onunla aynı sahneyi paylaşma şerefine eriştim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.