Emine Bulut’un kızına atanan kayyumdan bağış açıklaması

172

18 Ağustos’ günü yaşanan olayda olan 6 yıl önce boşandığı Fedai Varan tarafından Emine Bulut kafede kızı F.B.V.’nin gözü önünde bıçaklandı. Kocasının saldırısı sonrasında  yaralı halde kafeden çıkarılırken ‘ölmek istemiyorum’ diye feryat ederken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan videosu, infiale yol açan Emine Bulut, hastanede kendisine yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybetmişti. Eşini öldüren Fedai Baran polis tarafından yakalanmış ve çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tarafından tutuklamış ve hakkında jet hızıyla iddianame hazırlanmıştı

EMİNE BULUT’UN KIZINA ATANAN KAYYUMDAN AÇIKLAMA GELDİ

Emine Bulut’un kızı F.B.V.’ye yapılan bağışların artması üzerine Kırıkkale 1’inci Sulh Hukuk Mahkemesi, bağış ve yardımların yönetilmesi için yönetim kayyumu atadı. Kayyum olarak görevlendirilen Avukatı Enver Kılıç, yazılı açıklama yaptı:

“Olay’da annesini kaybederek mağdur olan F.B.V.’ye muhtelif medya unsurları aracılığı ile birçok bağış yapıldığının söylenmesine rağmen, yapılan bağışlar mahkeme tarafından açılan hesaba yatırılmadığı için tarafımızdan izlenememektedir. Ne kadar bağış, kim tarafından yapılmış, bu konuda hiç bir bilgimiz yok. Bağış yapacakların Kırıkkale Vakıfbank Şubesinde açılan IBAN TR97 0001 5001 5800 7309 2156 25 nolu hesaba yapılması, başka bankalara Emine bulut ve kızı adına açılan hesaplar varsa ve bu banka hesaplarına yatırılan tüm meblağların mahkememizin açtığı hesaba aktarılması gerekmektedir. Yapılan bağışların gerçek sahibine ulaşması ve bunları kontrol etmek için diğer bankalara yazılar gönderdik. Gelecek sonuçlardan sonra tüm hesap akışları kontrol edilecek ve kontrol tamamen sağlanacaktır. Bu konuda sosyal medyada ve internet medyasında bilgi kirliğini ortadan kaldırmak için bu açıklamanın kamuoyuna yapılmasının uygun olduğu düşünülerek açıklama yapılması gereği duyulmuştur” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.