Zeynep Dizdar YouTuber ve Rapçilere ağır eleştiride bulundu.

235

Pop müziğin en iyi kadın vokallerinden biri olan Zeynep Dizdar, Murat Uyar ile beraber yaptığı son teklisi “Günah” adlı şarkıyı yayınladı. Başarılı sanatçı CRI TURK’te Michael Kuyucu ile AKUSTİK STÜDYO’ya adlı programa konuk oldu. Zeynep Dizdar programda YouTuber’lara ve Rapçilere ağır eleştirilerde bulundu.
Zeynep Dizdar, Michael Kuyucu’ya “Sosyal medya denilen bir şey var. Yeniliklere tabi açığız ama bunun nimetlerinden doğru faydalanmak lazım. Teknoloji sayesinde bir çok şeye rahatça ulaşabiliyor ve bunun nimetlerini yaşayabiliyorsun. Ama bunun kötü tarafları da var. Sabah kalkıyorsun birisi bir şarkı yapmış ve bir anda patlamış. Biri kalkıp göbek atıyor, diğeri bilmem ne yapıyor ve bir bakmışsın bunu yapanlar bir anda şöhret olmuş. Ama ortada kalite adına en ufak bir şey yok. Sosyal medya yüzünden popüler işler değerini tamamen kaybediyor.
YOUTUBER’LARA ÇOK ŞAŞIRIYORUM
Beni bazı Youtuber’lara çok gülüyorum. Çok güldüğüm şeyleri de var ama bu nasıl bir özgüven ben bunu anlamıyorum. Bir anda öyle bir havaya giriyorlar ki ben oldum, ben bittim ben oldum diyorlar. Sonra bunlar film teklifleri, reklam teklifleri geliyor. Burada bu sektöre yıllarını vermiş insanları reklamlarda oynatmıyorlar. Gidip bunları oynatarak bunları daha da havaya sokuyorlar. Bunların içinde single yapıp konsere bile çıkanlar dahi var. Evet teknolojik olarak ilerliyoruz, ama müzikal anlamda tamamen geri gidiyoruz.” diyerek YoutTube aracılığı ile şöhreti yakalayanların müzikte kaliteyi bozduklarını ima etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.