Halka dizisi dijitale çıkıyor

439

Türkiye’de dizi sektörü sadece yurt dışına dizilerin satılması değil artık daha farklı bir şekilde büyüme sürdürmeye başladı..

TRT bu büyümeye paralel olarak, artık reyting rekorları kıran bir çok dizilerini dijital platformlarda dünyaya sunmak için ön hazırlıklara başladı.

TRT Kurumu Türkiye’de TV izleme oranlarının bir çok dünya ülkesinden daha yüksek seviyelerde olmasını dikkate alarak dijitale geçme konusunda ilk hamlesini Halka dizisiyle yapıyor.

Es Film tarafından TRT 1 için hazırlanan Halka dizisi bu sezonun en çok konuşulan dizilerinden biri olmuştu.

İddialı polisiye dizi özellikle genç izleyici tarafından büyük bir beğeniyle izlenmişti ve şimdi  yeni bir kurguyla dijital platformlarda boy göstermeye hazırlanıyor.

TRT 1 ekranında yayınlanan Halka dizisinin 19 bölümü daha dinamik ve kısa hale getirilerek dijital platformda yayınlanacak.

TRT, Halka dizisinin dijital platformlarda daha dinamik bir şekilde yayınlaması için dünyaca ünlü isim Mark Davis ile anlaştı. Sherlock, Black Mirror, Taboo gibi  dizilerin projelerinde yer alan Mark Davis, Türk izleyicisinin de takip ettiği dizilere imzasını atmış bir isim olarak ilk tercih edilen kişi oldu.

Halka dizisinin tüm bölümleri geçtiğimiz günlerde Londra’ya iletildi ve Halka dizisinin yeni kurgu  çalışmalarına Mark Davis başladı.

TRT ekranlarında daha önce her bölümü 130 dakika olarak yayınlanan Halka dizisinin dijital versiyonunda her bölüm 50 dakika olarak yayınlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.