Antalya film festivaline başvurular başladı

150

Bu yıl  düzenlenecek olan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında uzun, kısa ve belgesel film kategorilerinde yapılacak yarışmada yer alacak eserlerin sahipleri tarafından  başvurular başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 26 Ekim-1 Kasım’da gerçekleştirilecek festival kapsamında 2019 yılı yapımı uzun, kısa ve belgesel film kategorilerinde, kategorilere uygun tüm filmlerin başvuruları kabul edilecek ve festivalde yarışmak isteyenlerin en son başvuru tarihi olarak 16 Eylül olduğu açıklandı.

Antalya Film Festivalinde Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ise bu yıl dünya festivallerinin gözde yapımlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Antalya Film Forum ise Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışmasının bu yılın yeni projesi olarak hayata geçirilmesinin ülke tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacağı için ülkenin en büyük destek platformu olarak destek vermeye devam edecek.

Halen yapımı devam eden bir çok filmin ve katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerde yarışan ve ödüller kazanan bir çok filmin yanı sıra  süreci devam eden birçok filmin yanı sıra , bu filmler için yerli yapımcıların oluşmasına ve önemli kapı açan Antalya Film Forum’a başvurular da 16 Eylül’e kadar sürecek. Seçilecek projeler ise 24 Eylül’de resmi olarak açıklanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde düzenlenen festivalin yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre, idari direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer üstlenirken, Antalya Film Forum’un direktörlüğünü ise Olena Yershova Yıldız yürütecek.

  1. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl sinema sektörüne toplam 1 milyon 357 bin 500 lira değerinde destek sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.