Bu hafta vizyona giren filmler

162

Bu hafta Türkiye’deki sinemalarda dokuz tane film vizyona girdi. Ünlü yönetmen Tarantino dokuzuncu filmiyle izleyenleri Los Angeles’in 1969 yılına götürüyor.

“Bir Zamanlar Hollywood’da”

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun yönettiği dokuzuncu filmi “Bir Zamanlar Hollywood’da”, izleyenleri 1969 yılındaki Los Angeles’e götürüyor.

Başrollerini Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie ve Luke Perry’nin paylaştığı dram komedi filmi “Bir Zamanlar Hollywood’da”, ünlü bir dizide oynayan bir aktörün film sektörüne girmeye çalışmasını anlatıyor.

“Renkli Penguenler: Uzay Kâşifleri”

“Renkli Penguenler: Uzay Kâşifleri” filmi, çökmeye yakın bir buzul tabakasında mahsur kalan penguenleri kurtarmakla görevli iki araştırmacının öyküsünü anlatıyor.

Yönetmen koltuğunda Evan Tramel’in oturduğu haftanın iki animasyonundan biri olan filmin seslendirmelerini ise Kj Schrock ile Sarah Taylor üstleniyor.

“Sar Başa”

Yönetmenliğini Berk Alan’ın üstlendiği komedi türündeki “Sar Başa” filminde Alper Rende, Kemal Can Parlak, Alparslan Özmol, Ali Biçim, Bilge Su Işık gibi oyuncular rol alıyor.

Senaryosunu Hasan Karakuş ve Atasay Koç’un yazdığı haftanın tek yerli filmi “Sar Başa”, üniversite sınavına hazırlanan Ussal’ın sınava bir gün kala yaşadığı talihsiz bir olayla hafızasını kaybetmesini konu ediniyor.

“Kod Adı: Angel”

Aksiyon türündeki film, ABD Başkanına yönelik bir hava saldırısında gizli servis üyesi ve başkanın koruması Mike Banning’in hayatını ve kariyerini sorgulama öyküsünü anlatıyor.

Yönetmenliğini Ric Roman Waugh’un üstlendiği Kod Adı: Angel filminde Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo, Lance Reddick gibi oyuncular rol alıyor.

“Korku Hikâyeleri”

Bu hafta vizyona girecek ABD yapımı 2 korku filminden biri olan “Korku Hikâyeleri”ni Andre Ovredal yönetiyor.

Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Dean Norris’in gibi isimlerin rol aldığı filmin konusu ise şöyle:

“Bir grup genç, kendilerini takip eden zorba bir arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ünlenmiş perili bir eve sığınır. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, normal davranışlar sergilemediği için bir odaya kapatılmış, komşularının çocuklarını öldürdüğü öğrenilince tımarhaneye yatırılmıştır. Eve sığınan gençler, bu efsanenin gerçek olduğunu çok geçmeden öğrenir.”

“Acele Baba Aranıyor”

Yönetmen koltuğunda Xavier de Choudens’in oturduğu “Acele Baba Aranıyor” filmi, Fransa’da yaşayan mülteci çocukların yaşadığı güçlükleri mizahi bir şekilde anlatıyor.

Filmin başrollerini Franck Gastambide, Melisa Sözen, Guillaume Tranchant ve Camille Lollouche paylaşıyor.

“Online Vahşet”

Bir uygulama ile milyonlarca insanın gözü önünde işkence edilen bir grup gencin öyküsünü anlatan korku türündeki bir diğer film “Online Vahşet”in yönetmenliğini Marc Martinez üstleniyor.

İspanya yapımı filmde Daniel Horvath, Julia Molins, Joe Manjon, Alex Maruny gibi oyuncular yer alıyor.

“Ölüm Oyunu: Son Kurban”

Korku ve gerilim türündeki ABD yapımı “Ölüm Oyunu: Son Kurban” filmi, hafızasını kaybeden bir adamın öyküsünü anlatıyor.

Orijinal adı “The Luring” olan filmin yönetmen koltuğunda Christopher Wells oturuyor. Filmin başrollerini Jake Katzman, Henry Gagliardi, Alex Emanuel paylaşıyor.

“Jurassic Hayvanları”

“Jurassic Hayvanları” filmini Jason Wright yönetiyor. Filmdeki karakterlerin seslendirmelerini ise Joachim Cruise, Ingrid West, Pony Frenzel, Luka Pilar ve Sam Pitt yapıyor.

Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle:

“Star Paws ekibi tekrar toplanır. Ekibin yeniden toplanmasının nedeni ise dünyanın büyük bir tehlikenin altına girmesidir. Marlon Butterpaws adlı bir kedi evreni yok etmek için çalışır. Star Paws ekibi ise Marlon Butterpaws’ı evrene zarar vermeden bulmak ve onunla savaşmak durumundadır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.