Alp Erkin Çakmak unutulmaz dizi müzikleri ile Glos’ta

224

Türkiye televizyon tarihinin en  sevilen dizilerinin unutulmayan müziklerini Gloss Müzik yayınlamaya devam ediyor. Glos Müzik 2005 yılından itibaren televizyonlarda yayınlanan ve izlenme rekorları kıran dizilerin müziklerini yapan Alp Erkin Çakmak’ın dört albümlük bir seçki yayınlamaya başlamıştı. Alp Erkin Çakmak’ın yapmış olduğu dizi müziklerinin bulunduğu serinin ikinci albümü geçtiğimiz günlerde dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

İkinci seriiye “Alp Erkin Çakmak Dizi Müzikleri Vol.2” adı verildi ve bu seride Şubat, Dudullu Postası, Doktorlar, Merhamet, Serçe Sarayı ve Fikrimin İnce Gülü gibi dizilerinin unutulmaz müziklerinden oluşuyor.

Profesyonel müzik hayatına 1992 yılında henüz üniversite öğrencisiyken bar sahnelerinde start veren Alp Erkin Çakmak, daha sonra bir çok konser ve sahne programı yaptıktan sonra kendi müziklerini yapmaya başladı. 2005 yılından günümüze kadar ekranlarda büyük bir beğeni ile izlenen filmler, televizyon dizileri, tanıtımlar, belgeseller ve reklam filmleri için müzikler hazırladı. reklamlar için sayısız müzik hazırladı. 2013 yılında “En İyi Dizi Müziği” kategorisinde “Altın Kelebek” ödülünü Merhamet dizisi için Ferhat Livaneli ile birlikte yaptığı müziklerle kazandı.

Alp Erkin Çakmak ayrıca bir çok enstrüman icrasını yaparken ürettiği eserlerin bir çoğunun kayıt, mastering ve mix’ini kendisi yaparken kendisine klarnette Serkan Bağtır, kemanda Sendur Güzelel ve Fahri Karaduman eşlik ederken bazı eserlerde de gitarda Barış Diri eşlik etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.